Plagáty starých máp

Plagáty starých máp

Plagáty starých máp môžu byť zaujímavou dekoráciou stien prakticky v každej miestnosti. V našej galérii plagátov nájdete množstvo máp nakreslených v rôznych obdobiach a rôznymi technikami. Vďaka tomu sú vhodné do miestností v klasickom, retro alebo koloniálnom štýle, ako aj do modernejších interiérov.

vertikálne
horizontálne

Plagáty so starými mapami sú zvyčajne typické historické motívy, ktoré zobrazujú reprodukcie máp nakreslených pred stáročiami. Tieto plagáty navrhujeme umiestniť v tradičnejších miestnostiach. Dokonale zapadajú do drevených motívov a takpovediac nás prenesú späť v čase. Iné plagáty s mapami zobrazujú modernejšie mapy. Môžete si pozrieť plány miest z rôznych častí Európy a sveta. Tieto plagáty sa hodia aj do veľmi moderných miestností, najmä ak ich zvolíme tak, aby ladili s tematikou usporiadania miestnosti. Ak sme teda zariadili izbu v americkom štýle , plagáty so starými mapami New Yorku, Chicaga alebo Los Angeles dokonale podčiarknu dekoráciu. Ak dávate prednosť škandinávskemu štýlu, odporúčame vám plagáty s mapami Štokholmu, Malmö, Osla alebo Göteborgu.

Plagáty so starými mapami

Ako sme už spomenuli, ak sme miestnosť zariadili tematicky, tak si musíme vybrať plagát so starou mapou miesta, ktoré súvisí s touto tematikou. To isté platí, keď máme záujem o konkrétnu krajinu alebo región. Steny našej kancelárie alebo obývacej izby si potom môžeme vyzdobiť plagátmi so starými mapami. Spálňu v škandinávskom štýle môžu zdobiť napríklad retro plagátové mapy zobrazujúce mestá vo Švédsku, Nórsku alebo Dánsku. Rovnakým spôsobom môžeme zariadiť aj komerčné priestory. Ak náš obchod ponúka napríklad výrobky z Nemecka alebo reštaurácia ponúka jedlá z Talianska, môžeme to zdôrazniť zavesením plagátov so starými mapami Berlína, Mníchova, Hamburgu alebo Neapola, Ríma alebo Milána. Môžeme si však vybrať aj iný spôsob. Prečo si v izbe nezorganizovať výlet do európskych alebo amerických miest a nezavesiť niekoľko starých máp na plagátoch? Taká sada bude vhodná aj do chodby. Ak máme doma dlhú chodbu, môžeme ju ozdobiť napríklad plagátmi so starými mapami európskych hlavných miest.

Plagáty s mapou sveta

Zaujíma vás, do ktorej miestnosti sa najlepšie hodia plagáty s mapou sveta v retro štýle? Je to taká zaujímavá dekorácia, že sa dá použiť prakticky kdekoľvek. Každá obývacia izba, kancelária alebo spálňa môžu byť vyzdobené retro plagátom s mapou sveta. Plagáty s mapami sveta v štýle vintage môžu byť tiež skvelým darčekom pre dieťa alebo inú osobu, ktorá sa zaujíma o geografiu, históriu alebo cestovanie. Po plagátoch s mapami sveta môžeme siahnuť aj vtedy, ak chceme ozdobiť steny obchodných alebo servisných priestorov a kancelárskych miestností.

Prezrite si podobné: plagáty s patentmi.