Botanické plagáty

Botanické plagáty

Botanické plagáty sú pomerne špecifickou galériou plagátov. Zozbierali sme mnoho zaujímavých plagátov s botanickými motívmi. Vyznačujú sa niekoľkými vlastnosťami. Po prvé, nie sú to plagáty rastlín, ktoré poznáme a ktoré vidíme každý deň v rôznych druhoch dekorácií. Botanické plagáty zobrazujú rastliny vedeckejším spôsobom. Ukazujú ich štruktúru, vývojové štádiá alebo jednotlivé formy vývoja. Ďalším spoločným bodom je štýl prezentácie. Botanické plagáty z našej ponuky sú prezentované vo vintage štýle. Nie sú to motívy v moderných farbách a formách. Pripomí

vertikálne
horizontálne

Plagáty s rastlinným motívom

Plagáty rastlín sú veľmi zaujímavou formou nástennej dekorácie. Na jednej strane sú atraktívne, na druhej strane v sebe nesú určitý prvok vzdelania. Plagáty rastlín majú v sebe nepochybne veľa krásy. Rozmanitosť rastlín, ich tvary a farby nás nútia obklopovať sa nimi, nielen ako živými rastlinami, ale aj vyobrazením, napr. na plagátoch. Radi sa pozeráme na rastliny, obdivujeme ich. Všetci máme svoje obľúbené rastliny alebo skupiny rastlín. Preto ponúkame bohatú zbierku plagátov rastlín. Niektorí nájdu plagáty s palmami, iní s kvetmi alebo kaktusmi. Každá rastlina je prezentovaná vo forme kresby vo vintage štýle.

Botanická grafika na plagátoch

Plagáty s botanickou grafikou – okrem toho, že sú pôsobivou dekoráciou – majú v sebe aj vzdelávací prvok. Nie sú to obyčajné plagáty s fotografiou rastliny v jej prirodzenom prostredí. Botanické plagáty sú skupinou kresieb zachovaných vo vintage štýle, ktoré zobrazujú rastliny a ich botaniku. Vidíme teda strom s kresbami jeho listov a plodov. Vidíme palmu a kresby, ktoré znázorňujú rôzne fázy jej rastu. Nakoniec vidíme grafické znázornenie rôznych kvetov rastlín, ktoré sa nachádzajú v danom regióne. Veľkú časť pôvabu botanickej grafiky na plagátoch tvorí spôsob jej prezentácie. Vďaka kresbám vo vintage štýle pripomínajú náčrty rastlín, ktoré vytvorili prví objavitelia a botanici, ktorí prechádzali neznámymi krajinami a hľadali neznáme zvieratá a rastliny.

Botanické plagáty vo vintage štýle

Botanická grafika vo vintage štýle na plagátoch nie je len dekoráciou, ale aj zaujímavým spôsobom výučby. Preto odporúčame botanické plagáty v retro štýle do domácností, kancelárií aj do priestorov služieb alebo komerčných priestorov súvisiacich s témou biológie a rastlín. Botanické vintage plagáty budú zaujímavou dekoráciou stien na takýchto miestach a dodajú im tematickú atmosféru.

Prezrite si podobné: anatomické retro plagáty, plagáty s morskými živočíchmi.